Δελτία τύπου

• Χαλδαίου & Γιάννος Ρίζος οι νικητές του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νέων Ανδρών Νέων Γυναικών στο ξίφος ασκήσεως (06.02.2019)

Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο στην αίθουσα ξιφασκίας Read more ...

• 3η η Κεφαλά και 6ος ο Πάγκαλος στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Σπάθης Εφήβων Νεανίδων στο Βουκουρέστι (05.02.2019)

Με έναν εξαιρετικό απολογισμό ολοκληρώθηκε η συμμετοχή των αθλητών και αθλητριών μας Read more ...

• Πρωτιές για Μ.Αλέξανδρο Κορδελιού & Ίριδα (30.01.2019)

Μεγάλοι πρωταγωνιστές στους αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ξίφους Μονομαχίας Εφήβων – Νεανίδων Read more ...

• Εξαιρετική αρχή με την 8η θέση για Γκουντούρα & την 16η θέση για Γεωργιάδου στο Παγκόσμιο Κύπελλο Σπάθης Γυναικών στην Αμερική (29.01.2019)

Εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι αθλήτριες μας Θεοδώρα Γκουντούρα και Δέσποινα Γεωργιάδου

Read more ...

Μεγάλες μάχες  επιφύλαξαν στο ΟΑΚΑ οι αγώνες της 1ης «ενότητας» για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων στη σπάθη. Στους έφηβους επικράτησε ο Πάγκαλος και στις νεάνιδες η Κωνσταντακοπούλου.
Αναλυτικά : Έφηβοι : την πρώτη θέση κατέλαβε ο Αγγελος Πάγκαλος/Κ.Γείτονα ο οποίος επικράτησε 15/9 στον τελικό του Νικόλαου Ισμαγκίλοβ/Π.Α.Ο. Την 3η θέση μοιράστηκαν οι αθλητές της Α.Ε.Κ Κων/νος Καραγιώργος & Μιχάλης Αλιφραγκής (45 αθλητές). Ομαδικά : 1.Α.Ε.Κ (Καραγιώργος, Βιδάλης,Αλιφραγκής) 45/23 στον τελικό την Α.Α.Ιωαννίνων, 3η θέση : Ε.Κωστέα-Γείτονα. (7 ομάδες).
Νεάνιδες : νικήτρια αναδείχθηκε η Δέσποινα Κωνσταντακοπούλου/ΟΣΦΠ) με σκορ 15/13 επί της Ελευθερίας-Ηλιάννας Τριανταφύλλη/Απόλλων Βριλησσίων, 3ες. Κωνσταντίνα Κεφαλά/Κ.Γείτονα, Αθηνά Χρονάκη/Θησέας Ηρακλείου (36 αθλήτριες). Ομαδικά : 1.Α.Ε.Κ (Θεοδόση, Γαζεπίδη, Μαυρικάκη, Βλάχου), 2.Απόλλων Βριλησσίων, 3.Ο.Σ.Φ.Π (4 ομάδες).