Δελτία τύπου

  • Ασημένιο μετάλλιο για τον Τερτίπη (22.10.2019)

    Η διοργάνωση του Ευρωπαϊκού Κυπέλλου με την επωνυμία «Helexpo Cup» Read more ...  

  • Στη Θεσσαλονίκη το ενδιαφέρον της ξιφασκίας (18.10.2019)

    Στη Θεσσαλονίκη μεταφέρεται το ενδιαφέρον για την Ξιφασκία το ερχόμενο Read more ...  

  • Αποτελέσματα από τους αγώνες του Κυπέλλου Ανδρών – Γυναικών (ξίφος ασκήσεως), Κύπελλο Παμπαίδων - Παγκορασίδων και αγώνες ανάπτυξης Παμπαίδων – Παγκορασίδων (σπάθη) (16.10.2019)

    Στην αίθουσα του ΟΑΚΑ πραγματοποιήθηκαν το σαββατοκύριακο (12-13/10) οι αγώνες Read more ...  

  • Αποτελέσματα Κυπέλλου «Χρήστος Ζαλοκώστας» (15.10.2019)

    Ολοκληρώθηκαν με απόλυτη επιτυχία οι αγώνες του Κυπέλλου «Χρήστος Ζαλοκώστας» Read more ...  

Ολοκληρώθηκαν με απόλυτη επιτυχία οι αγώνες του Κυπέλλου «Χρήστος Ζαλοκώστας» στο όπλο του ξίφους μονομαχίας εφήβων – νεανίδων καθώς και το Κύπελλο Παμπαίδων – Παγκορασίδων επίσης στο ξίφος μονομαχίας που πραγματοποιήθηκαν στα Ιωάννινα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

Ξίφος Μονομαχίας Νέων : στην πρώτη θέση Γρηγοριάδης Ιωάννης/ΑΛ Μεσσαράς, ο οποίος με σκορ 15/10 νίκησε τον Νερατζάκη Μάριο/ΟΣ Αμαρουσίου, 3οι.: Χατζηγεωργίου Νικόλαος/ΑΛ Μεσσαράς, Ρασπόπτσης Ευάγγελος/ΟΞ Φλώρινας (47 συμμετοχές) . U 13 : νικητής αναδείχθηκε ο Θεοδωρόπουλος Παναγιώτης/Αρίστων, με σκορ 10/1, στη 2η θέση : Πασσιάς Νικόλαος/ΑΑ Ιωαννίνων, 3οι.Μελινγκιώτης Μάριος/ΠΑΣ Γιάννινα, Κουτσοβίτης Ιωάννης/Λ.Ξ. Θες/κης (53 συμμετοχές). U 10 : 1. Αντωνίου Αντώνιος-Μιχαήλ/Ιριδα με σκορ 10/2, στη δεύτερη θέση Γεωργούλα Ιωάννης/ΠΑΣ Γιάννινα, 3οι.Ακριτίδης Πέτρος/Ξιφομάχος, Αβραμέας Αριστείδης/Ιριδα (24 συμμετοχές).

Ξίφος Μονομαχίας Νεανίδων  : Νικήτρια αναδείχθηκε η Ροδοπούλου Νεφέλη/Ιριδα με σκορ 15/11 τη συναθλήτρια της Ευρυδίκη Κολέτσου, 3ες.Μουρίκη Αργυρένια/Οδυσσέας Χαλανδρίου, Ταρενίδου Αφροδίτη/ΟΞ Φλώρινας (51 αθλήτριες). U 13 : 1.Μπίνα Φωτεινή/ΟΞ Φλώρινας με σκορ 10/8 την συναθλήτρια της Τράτση Βασιλική, 3ες : Καραούσογλου Ιωάννα-Ιόλη/Οδυσσέας Χαλανδρίου, Βασιλάκη Μαρία/Ιριδα (40 συμμετοχές).    U 10 : 1.Θεοδωροπούλου Κων/να/Αρίστων με σκορ 10/9 τη Χρηστέα Χαρά/ΠΑΣ Γιάννινα, 3ες : Στεργιούλα Νικολέτα/ΟΞ Φλώρινας, Γκέκα Μαρία-Γεωργία/Θησέας Ηρακλείου (21 συμμετοχές).

Νίκησε με το σπαθί σου

nikise me to spathi sou

Copyright © 2019 Ελληνικής Ομοσπονδίας Ξιφασκίας. All Right Reserved.
Developed By infolib