Έγινε η κλήρωση για το Ολυμπιακό ταμπλό της σπάθης, με Μπριντ' Αμούρ ξεκινά η Γκουντούρα (25.07.2024)
Στις 25 Ιουλίου πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τα ατομικά αγωνίσματα της ξιφασκίας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού και η Δώρα Γκουντούρα έμαθε την πρώτη της αντίπαλο.
Ξεπροβόδισε το Ολυμπιακό δίδυμο ο πρόεδρος Ιωάννης Λιγνός (24.07.2024)
Ο Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ξιφασκίας, Ιωάννης Λιγνός, βρέθηκετο πρωί στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» για να ξεπροβοδίσει και να δώσει τις ευχές στο δίδυμο των Γκουντούρα και Δελενίκα που αναχώρησαν σήμερα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.
Ανάμεσα στις επικρατέστερες της FIE για Ολυμπιακό βάθρο στη σπάθη η Γκουντούρα! (19.07.2024)
Η Παγκόσμια Ομοσπονδία Ξιφασκίας έβγαλε Δελτίο Τύπου με τις αθλήτριες που διεκδικούν θέση στο Ολυμπιακό βάθρο στη σπάθη γυναικών και η Δώρα Γκουντούρα είναι ανάμεσά τους.
Αναχωρούν για το Παρίσι Γκουντούρα και Δελενίκας (23.07.2024)
Η Δώρα Γκουντούρα θα αναχωρήσει αύριο το πρωί για το Παρίσι με το τσάρτερ που θα μεταφέρει την πλειονότητα της Ολυμπιακής ομάδας στην Πόλη του Φωτός.
Προετοιμασία στην Ιταλία για την Γκουντούρα πριν το μεγάλο ραντεβού στο Παρίσι (09.07.2024)
Η Δώρα Γκουντούρα βρίσκεται από την Κυριακή 7 Ιουλίου σε ιταλικό προπονητικό κέντρο υψηλού αθλητισμού προκειμένου να προετοιμαστεί κατάλληλα για τη δεύτερη συμμετοχή της σε Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.