Στη Σόφια της Βουλγαρίας βρέθηκαν πολλές αθλήτριες και αθλητές της Σπάθης για να συμμετέχουν στο ΕTROPOLSKI SABER CUP! Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον Σύνδεσμο προπονητών για την παραχώρηση των παρακάτω γραμμένων αποτελεσμάτων!

Τα αποτελέσματα των αθλητών στην κατηγορία U15:

Οι αθλήτες του Γιάννη Νοταρά (Α.Ο.ΑΠ. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ) :

3η Κουρούση

6ος Περγαμάλης

8ος Παπαδόπουλος

20ος Φραδέλλος

47ος Σκούτζος

54η Παπαδοπούλου

Οι αθλητές του Γιώργου Τσουρούτα (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ):

18η Χουζούρη

23η Καβέλη

30η Φραγκοπούλου

55η Τσοκαροπούλου

Οι αθλητές του Πάνου Τεληπορανίδη (ΑΡΗΣ)που συνοδεύτηκαν από τον Γ. Τσουρούτα):

26ος Λεοτον

30ος Γρόλιος

38ος Γιακουστιλίδης

Οι αθλητές του Νικολάε Ζαποροτσένκο (ΑΣΠΙΔΑ):

28ος Λιβανός

49η Τσοκού

Οι αθλητές του Παναγιώτη Τζινιόλη (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ):

31η Καζάκου

53ος Μαργαρίτης

61ος Κουτλάς

Οι αθλητές του Δημήτρη Βασιλάκου (Α.Ο.Ξ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ):

19η Αθηναίου

52η Περήφανους

67η Ευθυμιάδη

Οι αθλητές του Ανδρέα Δουβη και της Ελένης Δριμάλα (ΠΕΡΣΕΑΣ):

71ος Γαλανάκης

61η Ανδριτσοπούλου

64η Γαλέα

Την πολυπληθή αποστολή συνοδεύει ο Ομοσπονδιακός προπονητής της Σπάθης Θανάσης Δελενίκας!!

Συγχαρητήρια σε αθλητές και προπονητές!!

Το Σάββατο 27 και την Κυριακή 28 Νεμβρίου πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες στο ΕTROPOLSKI SABER CUP οπου αγωνίστηκαν οι αθλητές μας στην κατηγορία U17 στα ατομικά και στα ομαδικά.

Η Κωνσταντίνα Κεφάλα αθλήτρια του Νίκου Ψύχα συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις με αποτέλεσμα να κατακτήσει την 12η θέση!!!

Τα αποτελέσματα όλων των αθλητριών στα ατομικά:

Οι αθλήτριες του Νίκου Ψύχα (ΑΣΕΚ ΚΩΣΤΕΑ ΓΕΙΤΟΝΑ):

12η Κεφαλα, 21η Παπαπετροπούλου,25η Παπαθεοδώρου, 93η Χατζάκου Κ,94η Χατζάκου Ι, 169η Καζάκου,175η Ψωφάκη.

Οι αθλήτριες του Γιώργου Τσουρούτα (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ):

88η Καβέλη, 127η Φραγκοπούλου, 153η Χουζούρη, 157ηΤσοκαροπούλου.

Οι αθλήτριες του Γιάννη Νοταρά (Α.Ο.ΑΠ. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ):

91η Κουρούση, 104η Τσαούση, 105η Χατζικοκκίνου, 154η Αποστολοπούλου.

Οι αθλήτριες του Νικολάε Ζαποροτσένκο (ΑΣΠΙΔΑ):

123η Θεοδόση, 140η Λιβάνου, 170η Λυτινά,

Η αθλήτρια του Πάνου Τζινιόλη (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ):

148η Μουτοπούλου.

Η αθλήτρια του του Δημήτρη Βασιλάκου (Α.Ο.Ξ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ):

173η Αθηναίου.

Στα αγόρια στην ίδια κατηγορία συμμετείχαν 18 αθλητές μας!!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα τους:

Οι αθλητές του Ν.Ψύχα (ΑΣΕΚ ΚΩΣΤΕΑ ΓΕΙΤΟΝΑ):

85ος Ευτυχιάδης, 95ος Πρεδάρης, 131ος Ζαρμπίνης, 167οςΧατζηχρήστος.

Οι αθλητές του Π.Τζινιόλη (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ)::

116ος Μανεσιώτης, 151ος Μαργαρίτης.

Οι αθλητές του Π.Τεληπορανίδη (ΑΡΗΣ) (συνοδευόμενοι από τον Γ.Τσουρούτα):

132ος Λεοτον.Γ, 166ος Γρόλλιος, 168ος Γιακουστίδης, 169ος Λεοτον.Λ

Οι αθλητές του Γ.Νοταρά (Α.Ο.ΑΠ. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ):

149ος Χατζόπουλος, 170ος Παπαδόπουλος, 180ος Περγαμάλης, 187ος Μπλέτσος, 204ος Φραδέλλος, 206ος Σκούτζος.

Οι αθλητές του Ν Ζαποροτσένκο (ΑΣΠΙΔΑ):

181ος Πασχαλιδίογλου, 185ος Λιβανός.

Αποτελέσματα ΟΜΑΔΙΚΩΝ:

ΕTROPOLSKI SABER CUP

Καλύτερη θέση το ομαδικό των Νεανίδων με τις αθλήτριες του Νίκου Ψύχα (ΑΣΕΚ ΚΩΣΤΕΑ ΓΕΙΤΟΝΑ): Χατζάκου, Κεφάλα, Παπαπετροπούλου, Παπαθεοδώρου, όπου κατέλαβαν την 6η θέσηχάνοντας το παιχνίδι για την τετράδα από την Ρουμανία με σκορ 45-40!!!

Τα αποτελέσματα όλων των αθλητών στα ομαδικά:

ΟΜΑΔΙΚΑ Νεανίδων:

28ες ΕΛΛΑΣ 2 (Λιβάνου, Λυτινά, Μουτοπούλου, Θεοδοσίου)

30ες ΕΛΛΑΣ 3 (Χατζάκου, Καζάκου, Ψοφάκη).

31ες ΕΛΛΑΣ 4 (Αποστολοπούλου, Χατζηκοκκίνου, Κουρούση, Τσαούση)

33ες ΕΛΛΑΣ 5 (Χουζούρη, Φραγκοπούλου, Κουβέλη, Τσοκαροπούλου).

ΟΜΑΔΙΚΑ Εφήβων:

20οι ΕΛΛΑΣ 1 (Χατζηχρήστος, Ευτυχιάδης, Μανεσιώτης, Πρεδάρης).

31οι ΕΛΛΑΣ 2 (Γρόλλιος, Λέοτον, Πασχαλιδιόγλου, Ζαρμπίνης)

32οι ΕΛΛΑΣ 3 (Μπλέτσας, Παπαδόπουλος, Περγαμαλής, Χατζόπουλος).

37οι ΕΛΛΑΣ 4 (Φραδέλλος, Μάργαρης, Σκούτζος)

40οι ΕΛΛΑΣ 5 (Γιακουστίδης, Λέοτον, Λιβανός).

Μπράβο στις προσπάθειες όλων των αθλητών και των προπονητών!!!

Bulgaria 1

Περισσότερες Φωτογραφίες θα βρειτε στην ανάρτηση μας στο FACEBOOK! 

https://www.facebook.com/Hellenicfencingfederation 

Απο το ΔΣ ΕΟΞ

#mygreekfencing

 

Copyright © 2022 Ελληνικής Ομοσπονδίας Ξιφασκίας. All Right Reserved.
Developed By infolib