Με πλούσιο θέαμα, πολλές συμμετοχές

και πολύωρη αγωνιστική δράση πραγματοποιήθηκε το Κύπελλο Εφήβων – Νεανίδων  στο ΟΑΚΑ. Οι Γιάννης Πρίφτης και Δέσποινα Κωνσταντακοπούλου (σπάθη) και Διονύσης Μπουγάτσος, Ειρήνη Καραμπίνη (ξίφος μονομαχίας) πρώτευσαν στις κατηγορίες τους.
Στο ξίφος μονομαχίας Εφήβων, νικητής αναδείχτηκε ο Μπουγάτσος (O.Σ.Αμαρουσίου). Στον τελικό επιβλήθηκε με 15-9 του συμπαίκτη του Ταλιώτη (Ακρίτες). Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Μαρκόπουλος (Ο.Σ.Αμαρουσίου) και Μακρής (Βικτώρια). Συνολικά στην κατηγορία αγωνίστηκαν 71 αθλητές.
Στο ξίφος μονομαχίας Νεανίδων, νικήτρια αναδείχθηκε η Καραμπίνη (ΙΡΙΔΑ) η οποία επιβλήθηκε στον τελικό με 15-2 της Τσιρώνη (Λ.Ο.Βάρης). Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Ροδοπούλου (ΙΡΙΔΑ) και Σοφρά (Ο.Ξ.Γλυφάδας). Στην κατηγορία αγωνίστηκαν 56 αθλήτριες.
Στην σπάθη Εφήβων, πρώτος βγήκε ο Πρίφτης (Αρκτεία). Στον τελικό επιβλήθηκε του Μποϊδάνη (Α.Ε.Κ) με 15-7. Τρίτοι αναδείχτηκαν οι Χατζόπουλος (Απόλλων Βριλησσίων) και Πάγκαλος (Αρκτεία) . Συνολικά στην κατηγορία αγωνίστηκαν 33 αθλητές.
Στην σπάθη Νεανίδων πρώτη βγήκε η Κωνσταντακοπούλου (Ε.Γ.Σ). Στον τελικό επιβλήθηκε με 15-14 της Καλουτά (Απόλλων Βριλ). Τρίτες αναδείχτηκαν οι αθλήτριες Μαυρικάκη (ΑΕΚ) και Καραπιδάκη (Θησέας Ηρακλείου.) Στην κατηγορία αγωνίστηκαν 24 αθλήτριες.

• Από το Βελιγράδι όπου πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες satellite με την επωνυμία Βelgrade Trophy στο ξίφος μονομαχίας οι αθλητές μας κατέκτησαν τις εξής θέσεις :
    Ξίφος μονομαχίας γυναικών (53 συμμετοχές) Σιδηροπούλου Νίκη 22η, Βαρβέρη Φανή 30η, Μιμηγιάννη  Ελευθερία 35η, Χαρμανίδου Παναγιώτα 41η, Χατζησαράντου Νικολέτα 53η.
    Ξίφος μονομαχίας ανδρών (90 συμμετοχές) : Αμπάλοβ Γεώργιος 26ος, Τσώκας Νίκος  27ος, Καββαδίας  Σάββας 43ος, Κουτσουφλάκης Σταμάτης 51ος, Τσώκας Αστέριος  70ος, Μπλέκος Κων/νος 80ος.